Chi gép
Kellemes ringató mozgásával fokozza a nyirok és vérkeringést, stressz oldó hatást fejt ki, átmozgatja a gerincoszlopot, ezáltal harmonizálja az életenergiákat és szabaddá teszi azok áramlását a test energiaközpontjai között.
A mozgásszegény életmódunk, vagy ülőmunkánkból adódó bajaink csillapítására és egészségünk megőrzésére lehet alternatíva a Chi-gép!
Lábunkat felrakva e készülékre a kellemes ringástól ellazulunk, gerincünk és ízületeink szinte egy sportolással felérő mozgást kapnak, vérkeringésünk oxigénnel telve felgyorsul és eközben erőteljes méregtelenítés történik a vesén keresztül.
Használata kényelmes és egyszerű, a Chi-gép napi használata külsőleg és belsőleg is kedvezően befolyásolja szervezetünk kiegyensúlyozott működését.
1. Ringat, relaxálhat, ellazíthat, nyugtathat...
2. Normál és automata üzemmódban használható (utóbbiban hol felgyorsul, hol lelassul a kezelés tempója).
3. Mindkét üzemmódban 14 + 14 külön kezelési, sebesség fokozat található a nagyon lassútól, a nagyon gyors fitnesz fokozatokig.
4. A Tiens chi gép az ősi tibeti szerzetesek gyógymódjára épül, akik kolostoraikban a gerincbetegeket gerincferdülés, csigolyasérülés, idegbecsípődés, gerincsérv esetén ilyen gyengéd és végtelenített 8-as "aranyhal" mozgással gyógyították, amikor a földön feküdtek és lábaikat lágyan jobbra-balra mozgatták. Ez a Tiens chi gép működésének az alapja.
5. A Tiens chi gép használata egyszerű és kényelmes.
6. 5 perctől - 30 percig beállítható és működés közben is változtatható a kezelés időtartama.
7. Kellemes ellazulást kaphatunk ringatás közben, a gerincünk, az összes ízületünk tőlünk függetlenül megkaphatja a fizikai terhelést, önállóan sportolhat.
A szervezet megtelik oxigénnel, javulhat az ízületek mozgékonysága, rugalmasabbak lehetnek az izmok, javulhat a vér és a nyirok keringése. Erőteljes méregtelenítés történhet a vesén keresztül.
A test a mozgás végén enyhén "pezsegni" kezd, ez azt jelenti, hogy a
spirális mozgás hatására a vér megtelik oxigénnel és érezni lehet a vér
frissességét az erekben, miközben áramlik.
A Chi készülék megszűntetheti a stressz kellemetlen következményeit,
egyidejűleg edzheti a lábizmokat, erősítheti a hátat, feloldhatja a
feszültséget. Lendületbe hozhatja az emésztést és az anyagcserét,
fokozhatja a nyirokkeringést, ezáltal méregtelenítheti és
salaktalaníthatja az egész szervezetet. A Chi készüléket arra
fejlesztették ki, hogy természetes és kíméletes módon növelhessék a
sejtek oxigénellátását.
A gép hatására a légzés lassabb lesz, mégis megnőhet az oxigénellátás. A géppel történő 15 perces kezelés megfelel egy körülbelül másfél órás tempós séta hatásának.
Reggel és este egy-egy negyedórás kezelés sokat javíthat a mozgásszegény életmód káros hatásain, gyorsan megérezhetik pozitív hatását az ízületi és hátproblémákkal, mozgászavarokkal küszködő emberek is.
A ringató mozgás hatására a porckorongok is több folyadékhoz juthatnak és regenerálódhatnak, így nem nyomják többé a gerinccsatornából kilépő idegeket, tehát javulhat a hátfájás, a migrén, a fülzúgás.
A chi gép használata általánosan javasolható mindazoknak, akik valamilyen oknál fogva mozgásszegény életet élnek.Helytelen táplálkozásunk miatt felhalmozódnak szervezetünkben a szabad gyökök, az anyagcsere-salakanyagok és a környezeti mérgek, amelyek felelősek az olyan civilizációs elváltozásokért, mint az artrózis, a köszvény és az érelmeszesedés. A gép mozgásának köszönhetően viszont ezek a mérgek kiürülhetnek a szervezetből, a jobb munkára ösztönzött nyirokrendszer pedig hatékonyabban el tudja őket szállítani. Mivel az anyagcsere fokozódhat, gyorsulhat a súlycsökkenés is.
Többféle testhelyzetben is használható:
1. testhelyzet: kezek a lábbal párhuzamosan kinyújtva, ujjak a lábakhoz szorítva. Ezt „aranyhal testhelyzet”-nek hívjuk, a feszültség levezetését és a relaxációt elősegítő pozíció.
2. testhelyzet: a kezeket tegyük a fejünk alá, oly módon, hogy a test felső és alsó fele emelkedett legyen.
3. testhelyzet: a kezek magasba nyújtva, a fej mellett vannak, a test maximálisan kinyújtva megfeszül, mintha felfelé kinyújtózna. Ezt „kinyújtott hátgerinc testhelyzet”-nek hívjuk.
Ha felkeltette az érdeklődését, vegye fel velem a kapcsolatot.